Bir Sayfa Seçin
Kimi için göbek eritme, işin ehli için definasyon, çoğunluk için form tutma.. Yaz yaklaşırken, saatlerce mesai harcayarak şekle soktuğunuz vücudunuzu plaja hazır hale getirmek için yapmanız gerekenleri bir daha hatırlatmak istedik. Karın kası ortaya çıksın istemeyenler bile (küçülmek kim ister!) mutlaka buradaki tüyolardan faydalanmalı.

Göbek Eritme ‘nin kolay hali – Çift İdman

fitness tüyo dumbbell

Biraz sert girmiş olabiliriz!  Ama, yaz yaklaşırken vücudunuza yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri sabah biraz erkenden kalkıp gayet kısa bir antreman programı yapmak. Merak etmeyin, her gün çift idman yapmanıza gerek yok! Hafta içine ekleyeceğiniz 2-3 kısa program hem size istediğiniz sonuca ulaşmak için zaman yaratacaktır, hem de insanoğlunun vücudunun gün içine dağılan aktivitelere nasıl tepki verdiğini görmüş olacaksınız. Ayrıca güne başlarken yaratacağı inanılmaz enerji yükselişini çevrenizdekiler de farkedecektir. Çift idman konusuyla ilgili diğer makalelerimize mutlaka göz atın!

Definasyon mu dediniz ?  – Tüm Vücut İdmanı

crossfit tüm vücud idman
İkinci madde de biraz sert olmuş olabilir evet  size hak veriyoruz da! Hafta içinde 1 kez yapacağınız tüm vücut egzersizi size antreman yapmak ne demekmiş bir kez daha hatırlatacaktır. Yapacağınız tüm vücut egzersizinde özellikle vücut ağırlığıyla yapılan hareketlerin üzerine bir program dizayn etmeniz faydalı olacaktır. Bu konuyla da ilgili listelerimize bakmadan geçmemenizi tavsiye ederiz.

Göbek Eritme ‘de Altın Kural – Uygun Bir Diyet’e Terfi Etmek

kaliteli öğün protein

Resimdeki gibi bir tabağı kim istemez ki? Yoksa size fazlamı yavan görünüyor? Soruları bir kenara bırakıp düzgün bir diyetin alacağınız sonuç üzerinde ne kadar büyük etkilere yol açacağını size tekrar hatırlatalım. Kısaca yaza doğru, yerinde dokunuşlarla ulaşacağınız vücut için gerekli diyet’e şimdiden geçmeniz gerekiyor. Hedefiniz ne olursa olsun optimal bir beslenme programına terfi zamanı. Sorularınızı bekliyoruz.

Göbek Eritme uykuda da olur – Daha Fazla Uyku…

form tutmak için uyku önemli
Daha fazla idman demek daha fazla uyku demektir. Denklem son derece basit. Daha fazla uyku derken kesinlikle yanılgıya düşmeyelim, eğer günde 7-8 saat uykunuzu alabiliyorsanız bu süreyi uzatmaktan bahsetmiyoruz. Kaliteli bir uyku önceliğimiz. İnsanoğlunun yapısı gereği aslında tek sefer uyumak pek de verimli değildir. Gün içinde ekstradan yapacağınız 10-20 dakikalık bir uykunun metabolizmanız zihniniz ve dayanıklılığınız üzerindeki etkilerine inanamayacaksınız.

Form Tutmak için – Harekette Kal!

form tutmak için sürekli harekette kalın
Hareket demek yaşam demektir. Spor yapıyor olmamız günlük hayatta pasif kalmamızı gerektirmez. Eğer spor dışında pasif bir hayatımız var ise buna dur demenin vakti gelmiş olabilir. İster ofis çalışanı olun ister öğrenci, aralarda kendinize yaratacağınız 3-4 dakikalık kısa yürüyüşler, fırsat oldukça merdiveni seçme, vb. gibi hareket etmek için önünüze çıkan fırsatları kullanmanız size daha aktif bir metabolizma olarak geri dönecektir.

Vücudunuza bir iyilik yapın – Sakatlığa Set Çekin!

sakatlıktan kaçınma kinesiology
Sporda en önemli konulardan biri de kesinlikle sakatlıklardan kaçınmaktır. Hedeflediğiniz yolda ilerlerken karşınıza çıkacak bir sakatlık sizi hedefinizden uzaklaştıracağı gibi psikolojik olarak da çökertebilir. Hatta bilinçsiz bir şekilde önemsenmeyen sakatlılar uzun vadede sporu tamamen bırakmanıza sebep olabilir. Bu konuyla ilgili çok fazla detay olduğundan sitemizdeki diğer listeleri mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Özetle şunu söyleyebiliriz, idman öncesi ısınma ve aktif esneme, idman süresince hareketleri doğru teknikle yapma, kasları orantılı ve dengeli bi şekilde geliştirme, ve tabi ki idman sonrası soğuma ve statik esneme, çok dikkat edilmesi gereken konulardır.

Daha Fazla Kas – Büyük Kas Gruplarına Yoğunlaşın

form tutmak için bacak çalışmak önemli
Büyük kas gruplarını çalıştırmanın önemi hakkında binlerce yazı bulabilirsiniz. Genel olarak spor salonlarında popüler olan kas grupları ne yazıkki küçük kas gruplarıdır. Daha etkileyici bir kol yapmak için saatlerce kol çalışan insanların çoğunluğunu hepimiz farketmişizdir. Sonuca ulaşmak istiyorsanız büyük kas gruplarına öncelik vermeniz vücudun vereceği büyüme tepkisini arttıracaktır. Bu konuda tabiki en büyük kas gruplarından olan bacak kaslarını çalıştırmanın önemini bir kez de biz vurgulamak isteriz.

Kimyager Hassasiyeti – Ölçüm Yapmak

göbek eritme 'de altın kural ölçüm yapmak
Ölçüm yapmak çoğu zaman herkezin atladığı veya yeterli olarak ciddiye almadığı bir konudur. Sadece günlük olarak tartıya çıkmak size nereye gittiğiniz hakkında fikir verebilir ama gitmek istediğiniz yöne ulaşmak için hassas dengeleri lehinize çevirmeniz gerekiyor. Mutfakta kullanacağınız 1 gr. hassasiyetindeki bir tartı porsiyonlarınızı gidişata göre değiştirmek için elzemdir. Böylece günlük karbonhidrat, yağ ve protein ihtiyaçlarını bir kimyager hassasiyetinde ayarlayabilirsiniz. Tabiki süreç boyunca güç ölçümü, mezura ile beden ölçümü vb gibi diğer faktörler de gerçekten çok önemli.

Plan Herşeydir – Zamanlama

form tutmada zamanlama önemli
Hedef vücudunuza ulaşmak için zamanlama konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. Ölçüleriniz ile ilgili hesaplama yaparken gerçekçi bir hedef ve hedefe uygun sürenin belirlenmesi çok önemli. Aksi durumda ister hedefiniz yağ atmak olsun ister biraz daha kaslanmak ya da her ikisi birden olsun, (evet yanlış duymadınız , hem kas yapıp hem yağ atma zor ama mümkün olan bir durumdur) belirlediğiniz zaman yaklaşınca hedeften uzak olmanız psikolojik olarak sıkıntı yaratabilir. Bu durum sizi hedefe ulaşmak için daha sıkı bir diyet veya daha ağır bir programa zorlayıp beklenmedik sakatlıklar çıkarabilir.

Güçlü Kalmak – Motivasyon

fitness motivasyon ister
Motivasyonunuzu yüksek tutmak çaba gerektiren bir durumdur. Hedefinize ilerlerken bazen bütün dünya karşınıza geçmiş gibi gelebilir. Farkında olmanız gereken şey bunun son derece doğal olduğu ve vazgeçmeden yolunuza devam etmeniz gerektiğidir. Hedefinize vardığınızda üstesinden geldiğiniz engeller mükemmel bir maceranın renkleri olacaktır. Motivasyonunuzu yüksek tutmak için sizin yolunuzda gidenlerle beraber olmanız yeterli olacaktır. Daha fazlası için listelerimizi takip etmeyi unutmayın! Başarılar!

-Kanuni Bilgilendirme-

Bu sitedeki yazılar tamamen  tavsiye ve bilgilendirme niteliğindedir. Site içeriğinde bulunan tavsiye ve bilgilerin kullanımından dolayı oluşabilecek hiçbir olaydan dolayı site yazarları ve site sahipleri sorumlu tutulamaz. Site içerisinde bulunan diyet ve egzersiz programları kesinlikle bir doktor tarafından verilen programların yerine geçmez. Bu sitedeki bilgilerin ve tavsiyelerin kullanımı ve uygulanması site kullanıcılarının kendi sorumluluğu ve takdiri altında olup , bunu beyan ve kabul ederler. Sitedeki içerikler kesinlikle kişiye özel hazırlanmamıştır. Tıbbi bir rahatsızlığınız olsun ya da olmasın site içindeki tavsiye ve bilgiler ilgili mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.
Share This