Bir Sayfa Seçin

En iyi korku filmleri için doğru adrestesiniz. Ağustos 2021’de ayın 13’ü cuma gününe denk geliyor. Batıl inançlarınızı test etmek için bu süper uğursuz günde listemizdeki filmlerden birini izlemeye ne dersiniz? Işıkları kapatın ve saat 24:00’ü gösterince “eğlenceyi” başlatın…

Sinema/Dizi Diğer Listelerimiz İçin Tıklayın !

Son Yılların En İyi Korku Filmleri ‘nde 1 Numara – Korku Seansı Serisi 1 ve 2 ( The Conjuring )

son yılların en iyi korku filmleri

Film, Bir Çiftlik evindeki para-normal varlığın dehşetine kapılan aileye yardım için olay yerine giden  Ed ve Lorraine’in karşılaştıklarını konu alıyor. Gerçek bir olaydan esinlendiği için izlerken insanı gerçekten gerilimin içine çekiyor. Oyunculuk performansı ve sahnelerin derinliği serinin başarılı olmasında ayrı bir etken. Yalnız başınıza izlemeniz tavsiye edilmez!

The Conjuring – 1  Fragman İçin Tıklayın !

The Conjuring – 2  Fragman İçin Tıklayın !

Kapan (Get Out)

son yılların en iyi korku filmleri

Karşınızda izlerken mutlaka patlamış mısır yemenizi tavsiye ettiğimiz bir gerilim filmi var. Filmin kurgusundaki geçişler sebebiyle gerilimin nasıl yükseldiğini anlamadan tırnaklarınızı yemeniz olası! Her türlü gerilim klişesinden uzak bu yapıtta yer yer komedi öğelerinin de olması keyif seviyesini epey arttırıyor.

Kapan (Get Out) – Fragman İçin Tıklayın !

Son Yılların En İyi Korku Filmleri ‘nde Bir Stephen King Başyapıtı | O ( IT )

son yılların en iyi korku filmleri

Gerilim’in usta yazarlarından Stephen King’in efsane kitabından yapılan bu uyarlama tam bir korku klasiği. 1990 yılındaki versiyonunu izlemiş olanların anlatarak bitiremedikleri palyaço paranoyalarının neden kaynaklandığını bir kez daha anlama şansına eriştik. Eğer yeterince dikkatli bir izleyici iseniz, film boyunca Pennywise’in bir gözünün siz yani, izleyiciler üzerinde olduğunu fark edeceksiniz..

O (It) – Fragman İçin Tıklayın !

Son Yılların En İyi Korku Filmleri ‘nde Müthiş Bir Gerilim – Parçalanmış ( Split )

En iyi Korku Filmleri

Son yılların en iyi korku filmleri ‘nde sırada M. Night Shyamalan’ın dönüş filmi olarak nitelendirilen Parçalanmış var. 23 farklı kişiliğe sahip bir hastanın kaçırdığı 3 kızın kaçış hikayesini konu alıyor. Karakterler ortaya çıktıkça gerilimin boyutu artıyor..

Parçalanmış (Split) – Fragman İçin Tıklayın !

Kara Büyü ( The Wailing )

En İyi Korku Filmleri

Filmimiz 156 dakikalık gösterim zamanı boyunca ağır ama sürükleyici bir yapıda ilerliypr. Konu, Güney Kore’nin bir köyünde esrarengiz bir şekilde başlayan hastalık ve peşi sıra gelişen olaylarla ilgili. Filmi özel kılan şey yoğun karanlık ve gerçekçi bir atmosferi başarıyla izleyiciye sunması.

Kara Büyü (The Wailing) – Fragman İçin Tıklayın !

Otopsi – ( The Autopsy of Jane Doe )

en iyi gerilim filmleri

Düşük bütçeli bir korku filminin klasik özelliklerini barındıran otopsi, gizemli bir güzelin cesedinin otopsi sırasında ortaya çıkan beklenmedik karanlık sırlarıyla ilgili.  Ürkütücü ve klostrofobik bir atmosferde ilerleyen film, sırlar ortaya çıktıkça gerilimin dibine vuruyor.

Otopsi (The Autopsy of Jane Doe) – Fragman İçin Tıklayın !

Cloverfield Yolu No : 10 ( Cloverfield Lane )

en iyi gerilim filmleri

Ani bir trafik kazası sonrasında kendinizi iki adamın olduğu bir barınakta buluyorsunuz. Garip davranışlar içerisinde size dışarıda kimyasal bir saldırının olduğu söyleniyor. Her şeye rağmen kendiniz bundan emin olmak için neler yapardınız? Ya size engel olma konusunda sert ve ısrarcı davransalardı? İzlerken empati sınırlarınızı zorlanacak!

Cloverfield Yolu No:10 – Fragman İçin Tıklayın !

Son Yılların En İyi Korku Filmleri ‘nden Size Davet Var! – Davet ( The Invitation )

en iyi gerilim filmleri

En iyi Korku Filmleri ‘nde sırada psikolojik gerilim türünün başarılı bir örneği var. Hayatta karşılaştığımız insanların bilmediğimiz ne gibi yanları olabilir. Hayat bir sahne ise bu sahnede ne kadarını görebiliyoruz. Bir davet ne kadar kötü niyetli olabilir? Bu sorulara cevap bulurken sinirleriniz bozulabilir. Filmin süresi 100 dakika!

Davet (The Invitation) – Fragman İçin Tıklayın !

Annabelle : Kötülüğün Doğuşu ( Annabelle : Creation )

Serinin ilk filmi olan Annabelle ‘in ardından daha iyi bir çıkış yakalayan Annabelle Kötülüğün Doğuşu, son yılların en iyi korku filmleri ‘nde 1 numara olan Korku Seansı serisinin dünyasında geçiyor. 80’lerden alıştığımız korku atmosferini mükemmel bir şekilde yenileyen film korku sevenlerin kaçırmaması gereken bir nitelikte.

Annabelle Kötülüğün Doğuşu – Fragman İçin Tıklayın !

Sessiz Bir Yer( A Quiet Place )

gerilim korku

Sessiz bir yer, post-apokaliptik bir dünyada, seslere karşı ultra duyarlı yaratıklarlardan saklanarak yaşamak zorunda kalan bir ailenin hayatını konu alıyor. Film boyunca diyalogların minimal boyutta olması insanı gerçekten de aksiyon yüklü bu korku filminin içinde hissettiriyor.

Sessiz Bir Yer – Fragman İçin Tıklayın !

Hereditary

korku gerilim filmleri

Karşınızda eski tarz korku filmlerinden esinlenmiş, o ürkütücü atmosferi damarlarınızda hissetmenizi sağlayacak sahnelere ve müzik, karakter ve oyunculuk bütünleşmesine sahip bir film var.  Time Out Newyork,  J.Rothkopf yorumunda gerçekten de filmi açıklamış ” Adeta Yeni jenerasyon Exorcist, Daha Vahşi Bir Kafa Dönmesi Farkı İle” .

Hereditary – Fragman İçin Tıklayın !

Us (2019)

gerilim korku

Korku filmleri açısından kısır bir sene olan 2019’da ilgi çekici senaryosu ile karşınızda “Us” Türkçe ismiyle “Biz”.  Sakin bir plaj tatiline hazırlanan bir ailenin görsel ikizlerinin ortaya çıkıp onları kaosa sürüklemesini izlerken gerim gerim gerileceksiniz.

Us – Fragman İçin Tıklayın !

Share This