Bir Sayfa Seçin

Yıl 2021. Distopik bir felaket filminden sahneler yaşamaya devam ediyoruz. En iyi aksiyon macera filmleri listemizi hazırlarken hem biraz kafa dağıtmanızı istedik hem de eve kapanmaktan maceraya atılmayı özleyenleri düşündük. Seçin ve izleyin!

Bu arada diğer listelerimize göz attınız mı?

Son Yılların En iyi Korku Filmleri (2014 – 2021)

En Güzel Aşk Filmleri 2021

En iyi Aksiyon Macera filmleri ‘nde | Zor Saatler (2016) – The Finest Hours

en iyi aksiyon macera filmleri

Sahil Güvenlik 1952 yılında bir kar fırtınası sırasında bir çift petrol tankerleri imha edildikten sonra Cape Cod sahilinde cesur bir kurtarma girişiminde bulunur. Craig Gillespie’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini  Chris Pine, Casey Affleck, Ben Foster  paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

Liam Neeson ile Aksiyonun Doruklarında | 96 saat (2008) – Taken 

en iyi aksiyon macera filmleri

Emekli bir CIA ajanı, Avrupa’ya seyahat eder ve Paris’teki bir seyahatte kaçırılan kızını kurtarmak için eski becerilerine güvenir. Pierre Morel’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini  Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

Bond Efsanesi Devam Ediyor | Skyfall (2012)

en iyi aksiyon macera filmleri

En iyi aksiyon macera filmleri ‘nde efsane seri devam ediyor.  Bond’un M ‘e olan sadakati, geçmişi onun peşinden gitmeye başladığında test edilir. MI6 saldırıya uğradığında, 007, bedeli ne kadar kişisel olursa olsun, tehdidi bulup yok etmelidir. Sam Mendes’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Daniel Craig, Javier Bardem, Naomie Harris paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

En iyi Aksiyon Macera Filmleri ‘nde Tom Cruise Elbette Var! | Jack Reacher: Asla Geri Dönme (2016) – Jack Reacher: Never Go Back

en iyi aksiyon filmleri

Jack Reacher, ismini temizlemek için büyük bir hükümet komplosunun arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmalıdır. Yasadan bir kaçak olarak kaçan Reacher, sonsuza dek hayatını değiştirebilecek olan potansiyel bir sırrı açığa çıkarır. Edward Zwick’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge  paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

Öldürme Arzusu (2018) – Death Wish 

en iyi macera filmleri

Bruce Willis olmadan bir aksiyon listesi düşünülemez… Willis, en iyi aksiyon macera filmleri ‘nde karşımıza bir doktor olarak çıkıyor. Paul Kersey,  yaşamını hayat kurtarmakla geçirmiş deneyimli bir travma cerrahıdır. Ailesine yapılan bir saldırıdan sonra, Paul adalet için kendi görevine başlar. Eli Roth’un yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini  Bruce Willis, Vincent D’Onofrio, Elisabeth Shue paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

Terminatör Kurtulus (2009) – Terminator Salvation

en iyi aksiyon macera

2018’de, yarı insan ve yarı makine olan makinelere karşı savaşta gizemli yeni bir silah, Skynet’e direniş saldırısının arifesinde John Connor’a gelir. McG’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini  Christian Bale, Sam Worthington, Anton Yelchin  paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

En iyi Aksiyon Macera Filmleri ‘nde Angelina Jolie ile Heyecan Fırtınası | Ajan Salt (2010) – Salt

macera film

Evelyn Salt (Angelina Jolie) bir CIA görevlisidir ve bir defector onu bir Rus casusu olmakla suçlar. Salt’ın yemini sınava tabi tutulur. Şimdi bir kaçak olan Salt, yıllarca süren eğitim ve deneyimden elde edilen her beceriyi, ele geçirilmekten kaçınmak için kullanmalıdır. Phillip Noyce’un yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini  Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

Gerçeğe Çağrı (2012) – Total Recall

aksiyon film

Bir fabrika işçisi olan Douglas Quaid, Recall’ı ziyaret ettikten sonra bir casus olduğundan şüphelenmeye başlar. Len Wiseman’ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Colin Farrell, Bokeem Woodbine, Bryan Cranston  paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

Doğaüstü (2012) – Chronicle

doğa üstü film

Üç lise arkadaşı, yeraltında inanılmaz bir keşif yaptıktan sonra süper güçler kazanıyor.  Josh Trank’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

En iyi Aksiyon Macera Filmleri ‘nde | Kırılma Noktası – Point Break (2015)

heyecan film aksiyon

Heyecan arayan suçlular sadece fakirlere ve daha az şanslılara vermek için para ve mücevherleri çalmak için bir dizi cesaret gösterileri yaparlar. Ericson Core’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Edgar Ramírez, Luke Bracey, Ray Winstone paylaşıyor.

Fragman için tıklayınız ! 

Share This